הסרת עין הרע

רזיאל עוז מומחה להסרת עין הרע בעזרת מגוון שיטות וחומרים ייעודיים לפתיחת המזל והסרת חסימות, קללות ופחדים.

עין הרע מוזכרת כבר ביהדות במגוון מקורות וספרי קודש היא מופיעה עוד בימי התנ"ך והיא פוגעת לרוב כתוצאה מחוסר תום לב, חוסר פרגון של בני אדם קנאים אחד לשני וצרי עין, עין רעה יכולה לבוא לידי ביטוי עם קללות קשות מאנשים שאינם אוהבים אותנו אך היא גם יכולה לפגוע בנו גם מאנשים קרובים מאד אלינו כמו בני משפחה וחברים טובים.

בתנ"ך ובמקורות היהודיים החכמים והמורים מצווים על האדם להיות צנוע ולא למשוך עין הרע במכוון כך למשל יעקב אבינו, שכאשר שלח את בניו למצרים בתקופת הרעב, ביקש מהם שייכנסו בשערים נפרדים, כי הימצאותם של עשרה גיבורים יחד היא עצומה רבה שיכולה למשוך עין הרע.

מהי עין הרע? כיצד ניתן להתגונן מפני עין הרע או קללה?

עין הרע קיימת במגוון מקורות קדושים ביהדות. יש להבין כי בורא עולם מנהל את העולם באמצעות שתי מידות עיקריות.

  1. מידת הדין
  2. מידת הרחמים

מידת הדין דורשת דין וחשבון על כל מעשה של האדם, שכר על מעשים טובים ועונש על מעשים רעים. מידת הרחמים פועלת על מנת שהאדם לא ייענש מיד על מעשיו הרעים. מעשיו נשארים תלויים ועומדים, מתוך תקווה שבינתיים יתחרט ויעשה תשובה. חז"ל מלמדים אותנו שיש מספר דברים שיכולים "לעורר" את מידת הדין.

אחד מהגורמים להפעלת מידת הדין הוא מקרה של "עין הרע". מידת הדין תתחזק אז ותתגבר על מידת הרחמים, והעונשים התלויים על האדם על העבירות שביצע ולא התחרט עליהם עדיין, יופעלו. בכל מקרה, לא "עין הרע" היא סיבת העונש, אלא העבירה עצמה.

גם בספר הגמרא מצווה עלינו להימנע מלחוש קנאה בזולת על מנת לא להטיל עליו עין הרע
בנוסף, אנו מצווים שלא לעורר את קנאתו של הזולת עלינו ולשמור על צניעות במידת האפשר.

הסרת עין הרע עם עופרת

כוחה של עין הרע הוא אמיתי וממשי וכבר בתורה הוא מוזכר. אפילו חכמנו ז"ל הבינו את כוחה של עין הרע ואמרו (בפרקי אבות ב, י”א)  “עין הרע ויצר הרע ושנאת הבריות מוציאים אדם מן העולם”.

עופרת מסמלת לפי הקבלה את ספירת ה”הוד”, אחת מ-3 הספירות שנמצאת בקו הדין שהוא התחתון בספירות הגשמיות. בכוחה של העופרת לבטל ולהמתיק את הבעיות הקשות ביותר, כך שהיא נחשבת אידיאלית להסרת עין הרע ולמניעתו, מומלץ לבצע את הפעולות הסרת עין הרע כדי למנוע לפני חגים/מאורעות חשובים, בראשי חודשים ועוד.

עפרת - רזיאל עוז

שתף באמצעות